Czy legowisko dla dużego psa jest koniecznym wyposażeniem?

psie legowisko - okazja

Posiadanie psa jest dla wielu osób wielką radością. Wierny przyjaciel w każdym dniu daje mnóstwo przyjemnych chwil, dlatego tak ważny jest jego komfort i zapewnienie mu optymalnych warunków w mieszkaniu. Szczególnie jeśli zwierzak jest spory, musi mieć swoje miejsce w domu, a także odpowiednie legowisko dla dużego psa.

Jakie powinno być odpowiednie legowisko dla dużego psa?

Zwierzę o dużej masie potrzebuje specjalnego miejsca, gdzie mógłby znaleźć ciszę i spokój podczas wypoczynku. Jeśli takiego miejsca, wyposażonego w wygodne posłanie nie będzie miał, z całą pewnością samodzielnie znajdzie sobie świetne legowisko na kanapie lub w pościeli swojego właściciela. Aby takim sytuacjom zapobiec, trzeba kupić mu odpowiednio duże i wygodne posłanie. Dla dużych psów są dostępne bardzo dobre legowiska, które posiadają optymalne wymiary do swobodnego spania w dowolnych pozycjach. Z reguły wybiera się o około 10 centymetrów większe legowisko niż długość korpusu zwierzęcia wraz z głową. Takie posłanie pozwala na wygodne rozciągniecie całego ciała podczas odpoczynku. Pies będzie na nim czuł się komfortowo i bezpiecznie.

Na co dodatkowo warto zwrócić uwagę kupując legowisko dla większego psa?

Takie optymalne legowisko powinno być uszyte z tkaniny niebrudzącej, nie przyjmującej sierści, którą każdy pies okresowo gubi. Dodatkowo dobrze jest, jeśli tkanina na legowisku nie ulega łatwo namaczaniu. Bardzo ważna jest możliwość zdejmowania pokrowców z gąbek posłania za pomocą zamków błyskawicznych, co jest przydatne, aby można było je wygodnie prać w pralce. Okresowe pranie pokrowców legowiska pozwala na utrzymanie w czystości posłania. Czystość i higiena legowiska jest bardzo istotna dla zdrowia pupila, a także jego właścicieli. Często prane posłanie nie staje się źródłem kurzu, bakterii i roztoczy.