Licznik odwiedzin: 18337
niedziela, 21 stycznia 2018
Porady: Zimowa pielęgnacja psów

Pielęgnacja psów w okresie zimowym

DLACZEGO WARTO?

 

Bardzo często właściciele psów zaprzestają pielęgnować futro (włos) psa w czasie zimy,  najczęściej tłumacząc się niskimi temperaturami. 
Zaprzestanie jakiejkolwiek pielęgnacji może powodować ogromne problemy w okresie wiosennym.

Po okresie zimowym gdy Pupil nie był pielęgnowany, nie odwiedzał salonu groomera, kosmetyka zaczyna się od początku, psia sierść ponownie jest zaniedbana, bardzo często skołtuniona, a pies ponownie odzwyczaja się od zabiegów.

Poniżej omówione zostaną czynności, które powinny mieć  miejsce również zimą (niska temperatura nic nie zmienia, to żadne tłumaczenie), a przyczyni się to do dobrego samopoczucia naszego Pupila oraz oszczędności (średni koszt całorocznej pielęgnacji, 4 wizyty w roku  małych psów, to 260 zł rocznie).

 

Czesanie jest jedna z podstawowych czynności,  które powinny być wykonywane również  w okresie zimowym

Ze względu na to, że temperatura spada, a rasy miniaturowe noszą ubranka, psy w szczególności  długowłose  należy czesać częściej, gdyż włos pod ubrankiem częściej się kołtuni i filcuje. Dodatkowo czesząc psa poprawiamy ukrwienie skóry, włos jest w dobrej kondycji, jest bardziej puszysty, dzięki czemu skuteczniej chroni przed mrozami.

Kąpanie psów zimą  pomaga  w  pozbyciu  się soli i innych zanieczyszczeń, nadmiaru tłuszczu i łoju z psiej skóry, które uszkadzają strukturę włosa, a samopoczucie pupila nie jest komfortowe - nadmiar soli może nawet powodować alergie i podrażnienia skóry. Zimą zalecane są  szampony i odżywki intensywnie oczyszczające i nawilżające. Konieczne jest również dokładne wysuszenie sierści pieska, w innym wypadku możemy przyczynić się do zaziębienia a nawet choroby. Jeśli nie używamy w tym celu suszarki, należy wykąpać go po ostatnim spacerze, wówczas bedziemy mieć pewność, że sierść wyschła.

 

Bardzo ważne jest również smarowanie  psich łapek specjalnym preparatem (woskiem), który zabezpiecza opuszki przed podrażnieniami  czy pękaniem powodowanym przez sól stosowaną na ulicach. Dodatkowo zalecane jest opłukanie łapek ciepłą wodą po każdym spacerze. Należy również pamiętać o wycinaniu włosków z przestrzeni między opuszkami.

  

Strzyżenie w okresie zimowym. Wiele osób twierdzi, że zimowe strzyżenie jest kompletnie nie potrzebne. w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Pierwszym argumentem jest to, że strzyżenie zimowe nie oznacza od razu golenia pieska na  bardzo krótko. Groomer jest  od tego aby zaproponować optymalną długość cięcia  włosa, fryzurki zimą zawsze są dłuższe, dotyczy to każdej rasy. Dodatkowo wizyta w salonie dla psów jest  bardzo dobrą okazją do rozmowy na temat pielęgnacji Pulila w okresie zimowym. U psów, które większość czasu spędzają w domu, a na spacery wychodzą w ubranku, nie ma żadnych przeciwwskazań. Właściciel dzięki strzyżeniu  ma komfortową i mało uciążliwą  sytuację  dotyczącą codziennej  pielęgnacji, jednocześnie  Pupil jest posiadaczem zadbanej,schludnej, wygodnej fryzury.

<< wróć
Salon dla psów Białystok
© 1999-2013 Copyright BV Sp. z o.o. All rights reserved