Szelki easy walk jako świetna alternatywa

Twój pies lubi szelki firmy easy walk

Biorąc do domu psa nie każdy zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele pracy będzie jeszcze przed nim. Najczęstsze problemy pojawiają się oczywiście na spacerach, z których wielu właścicieli przychodzi po prostu zmęczonych. Można temu jednak zaradzić.

Szelki easy walk są właśnie dla Ciebie

Szelki typu easy walk sprawdzają się przede wszystkim w przypadku psów, które ciągną. Sprawdza się to przede wszystkim w przypadku tych dużych ras, które bardzo trudno jest utrzymać na smyczy. Na szczęście szelki przychodzą nam z pomocą.

Co musisz o nich wiedzieć?

Zasadniczo o szelkach typu łatwe chodzenie nie trzeba wiedzieć za dużo, poza tym jak je stosować i jak się je prawidłowo zakładać. Później, w czasie spacerów, tak naprawdę wszystko wychodzi samo. Okazuje się mianowicie, że szelki te świetnie sprawdzają się gdy pies chce mocno ciągnąć.

Kup na wymiar

Szelki easy walk można bez problemu zakupić na wymiar. Musimy w tym celu zmierzyć psa w obwodzie klatki oraz w okolicach gardła. Ważnym elementem jest fakt dodawania 2 czy nawet 3 centymetrów do podanego przez nas wymiaru. Pamiętajmy, że pies zawsze może przytyć. Dodatkowo istotne wydaje się prawidłowe zmierzenie psa – a więc mierzymy psa w ten sposób, że miara jest do niego bardzo sztywno dopasowana. W ten sposób mamy pewność, że wymierzone przez nas szelki będą prawidłowo dopasowane.

Co, jeżeli są za duże?

Jeżeli szelki będą za duże, pies będzie miał po prostu możliwość wyswobodzenia się z nich, a to niestety wiąże się z tym, że można nam gdzieś pogonić za kotem lub też jakimś leśnym zwierzem. Tym samym wydaje się, że prawidłowe wymierzenie szelek jest niezwykle istotnym etapem ich zakupu. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że naszemu psu nic się nie stanie i nie będzie on miał możliwości ucieczki w czasie naszego spaceru lub drogi powrotnej do domu.