Zakup obroży dla psa – czy to dobry pomysł?

czerwona obroża dla dużego psa

Pojawienie się w domu małego pieska często jest dla nas czymś całkiem nowym i na początku nie wiemy jeszcze do końca, w jaki sposób się nim odpowiednio opiekować. Natomiast w sklepach znajdziemy mnóstwo różnych artykułów umożliwiających nam profesjonalne zajęcie się maluchem. Na pewno warto od razu pomyśleć o tym, w jaki sposób mają wyglądać wspólne spacery i zastanowić się nad zakupem odpowiedniej obroży dla psa.

Dlaczego obroża dla psa może się nam przydać?

Jeśli pies mieszka z nami w domu – zapewne trzeba go będzie regularnie wyprowadzać, a do tego zadania potrzebna będzie obroża, do której przypniemy smycz. Dobrze jest już od szczeniaka przyzwyczajać psa do spacerowania i dobrze jest zawsze mieć go pod kontrolą – szczególnie w miejscach publicznych. Kupując obrożę warto zwrócić uwagę na to, z czego jest wykonana, aby materiał nie powodował otarć na skórze zwierzaka. Z drugiej strony, obroża powinna być na tyle wytrzymała i nieelastyczna, aby szybko się nie zużyła lub też, aby zwierzak nie mógł się w prosty sposób z niej wyswobodzić. Bardzo często na opakowaniach tych produktów znajdziemy szereg wskazówek co do tego, dla jakiego rodzaju psów dana obroża z Obroża Elektryczna jest dedykowana, na przykład ze względu na wielkość czworonoga i jego masę.

O tym także warto wiedzieć?

Mając już obrożę dla psa, można też pokusić się o przypięcie do niej dodatkowego breloczka z kartą informacyjną. Na takiej karcie najczęściej umieszcza się dane kontaktowe właściciela psa. W przypadku, jeśli pies by nam zginął – osoba, która go odnajdzie będzie wiedziała w jaki sposób odszukać jego właścicieli. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być spokojniejsi. Warto też mieć na uwadze, że obroża stanowi dla zwierzęcia niejako gadżet biżuteryjny, jeśli jest więc ładnie wykonana i wygląda estetycznie – warto ją zwierzakowi sprezentować.