Co ułatwi szkolenie psa?

szelki dla psa

Każdy właściciel psa chciałby, aby jego pupil potrafił wykonywać przynajmniej podstawowe komendy, aby może nawet i te bardziej zaawansowane. Nie chęciami można to jednak osiągnąć, a odpowiednimi technikami szkoleniowymi, a przede wszystkim wykorzystywanymi akcesoriami i sprzętami, które ułatwią cały proces szkolenia. Co w takim razie przyda się, aby nauczyć swojego zwierzaka kilku podstawowych zasad i komend?

szelki dla psaSmycz i obroża

Jest to właściwie podstawowy zestaw, dzięki któremu możliwa jest jakakolwiek interakcja ze swoim zwierzakiem i bezpieczne szkolenie np. na świeżym powietrzu.
Przy wyborze zarówno smyczy i jak obrożny, należy szczególnie brać pod uwagę wielkość posiadanego pieska. Zależny tu jest oczywiście rozmiar obroży, jak też długość smyczy.
Dla psiaków charakteryzujących się niewielkimi rozmiarami, zamiast obroży zaleca się stosowanie szelek dla psa. Zapobiegną one wyślizgnięciu się pieska lub tez jego podduszaniu podczas noszenia obroży.
Szelki dla psa są natomiast bardzo niepolecane dla dużych psów, ponieważ noszenie ich przez nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia u nich kręgosłupa szyjnego, a w dodatku są one całkowicie nieskuteczne w szkoleniu tak dużych psów. Jednak przez wygodę takie jak https://www.obroza-elektryczna.pl/szelki-dla-psow świetnie się sprawdzają.

A co z zachętą?

Podstawowym jednak czynnikiem, który wpływa na jakość i szybkość nauki zwierzaka jest przeznaczona dla niego nagroda.
Z tego powodu przed szkoleniem koniecznie trzeba się wyposażyć w odpowiednie smakołyki, którymi należy nagradzać zwierzaka każdorazowo po poprawnym wykonaniu danego polecenia. Wykształcony zostanie w ten sposób mechanizm nagrody, którą otrzymuje się po spełnianiu zadania stawianego przez człowieka.