Jak walczyć z otyłością psa?


Otyłość dotyka również zwierząt. Przyczyn jest wiele. Do głównych należą: zła dieta, za duże i za częste posiłki, za mało ruchu lub jego brak. Powodem mogą być również przebyte zabiegi, liczne schorzenia. Otyłość to nie tylko problem natury estetycznej. To przede wszystkim choroba, która ma negatywny wpływ na cały organizm. Jednak można z tym walczyć.

Karma dla psów otyłych

Sposób żywienia to istotny czynnik, który ma wpływ na nadwagę u psa. Dlatego tak ważne jest, by zmienić karmę dla psów podczas odchudzania pupila. Produkty dedykowane dla tego schorzenia zawierają znacznie mniej kalorii, dodatkowo pomagają uzyskać uczucie sytości, tak by czworonóg nie domagał się kolejnej porcji, bo nadal będzie głodny. Ważne, by wybierać te dobrej jakości, które nie mają zbędnych zapychaczy, ale wysokiej jakości składniki. Należy zwrócić uwagę na rodzaj mięsa w produkcie. Najlepiej, żeby był to kurczak lub ryba. Wołowina oraz wieprzowina zawierają więcej tłuszczów. Warto dowiedzieć się, czy karma wspomaga trawienie. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza przy otyłości zwierzaka. Obecność ziół i antyoksydantów wspomaga naturalne procesy organizmu.

Jak jeszcze walczyć z otyłością u pupila?

Poza karmą dla psów z nadwagą ważne jest pamiętanie o aktywności fizycznej. Sama dieta może nie wystarczyć. Dlatego tak istotne jest, aby zadbać o ruch zwierzaka, który pomoże zgubić zbędne kilogramy. Nie można oczywiście przesadzać. Najlepiej zacząć od stopniowego wydłużania spacerów. Ważne, by pupil zaczął się do tego przyzwyczajać. Można również kupić piłeczki do rzucania. Wszystko po to, aby zachęcić psa do zwiększonej aktywności.

Proces odchudzania pupila jest długotrwały. Nie należy spodziewać się efektów od razu. Nie można także podawać mu przekąsek, które tylko pogorszą sprawę. Konieczna będzie również wizyta u weterynarza, z którego pomocą zostanie ułożony plan działania. Absolutnie zabronione jest drastyczne zmniejszanie porcji, oczekiwanie szybkiej poprawy. Właściciele psów są za nie odpowiedzialni i to oni muszą dbać o ich prawidłowy rozwój w porozumieniu ze specjalistami.

Oferta sprzedażowa karm dla psów dostępna pod adresem: https://www.sferis.pl/karma-dla-psow-3740