Spacer z psem: jakie akcesoria będą potrzebne?

szelki Easy Walk

Spacer z psem to nie tylko obowiązek, ale i przyjemne doświadczenie. By każda wędrówka była powodem do radości, warto w porę wyposażyć swego pupila w niezbędne akcesoria. Co będzie potrzebne?

Bez smyczy ani rusz!

szelki Easy Walk

By spacer nie skończył się tragedią, psa należy prowadzić na smyczy. Dobrze dobrana długość staje się tutaj ważną sprawą, choć obecnie w sklepach zoologicznych nie brak takich smyczy, których długość można regulować w zależności od bieżących potrzeb. Przy wyborze smyczy warto zwrócić uwagę na to, czy uchwyt jest wygodny i czy smycz została wykonana z trwałego materiału. Warto też dopasować rodzaj smyczy do wielkości i wagi psa, dzięki czemu zapanowanie nad nim stanie się łatwiejsze. Sprawdź Obroza-elektryczna aby znaleźć wszystkie idealne produkty.

Obroża czy szelki?

Obroża powoli przechodzi do historii. Aby pies w czasie spaceru mógł się swobodnie poruszać i nie dusić przy każdym szarpnięciu, warto wyposażyć go albo w tradycyjne szelki, albo w szelki easy walk. To pierwsze rozwiązanie pasuje do każdego psa, to drugie będzie rewelacyjnym wsparciem dla tych opiekunów, których psy lubią ciągnąć na smyczy. Fakt, iż w przypadku szelek easy walk smycz zapinana jest na klatce piersiowej psa, w znacznym stopniu utrudnia mu wyprzedzanie opiekuna, a tym samym zmusza (bez zadawania bólu) do grzecznego chodzenia na smyczy.

Co jeszcze warto zakupić? Na spacery warto zabierać ze sobą takie dodatki, jak kaganiec oraz woreczki na odchody. Taki zestaw to gwarancja, że spacer odbędzie się bez przykrych niespodzianek.