Obroża antyszczekowa – sposób na szczekającego pupila

uciążliwie szczekający pies

Szczekający pupil potrafi dać w kość – zwłaszcza, jeśli ujadanie budzi w nocy albo wywołuje konflikty z sąsiadami. Jak uporać się z tym problemem? Trening psiaka wspomoże profesjonalna obroża antyszczekowa. Jak działa, czy jest bezpieczna i jak ją stosować?

Czym jest obroża antyszczekowa?

ultradźwiękowa obroża antyszczekowa

Podstawowym zadaniem obroży antyszczekowej, jak sama nazwa wskazuje, jest oduczenie czworonoga ciągłego szczekania i wycia. Tego rodzaju obroże mogą być stosowane u każdego psa, bez względu na jego rozmiar i rasę. Na rynku dostępne są antyszczekowe obroże dla maltańczyków, spanieli i owczarków niemieckich. Ich rozmiar oraz działanie są dostosowane do wielkości psa, co sprawia, że obroża jest w stu procentach bezpieczna oraz skuteczna.

Jak działa obroża antyszczekowa?

W jaki sposób antyszczekowa obroża ma oduczyć psiaka ujadania? Dostępne są różne modele obroży: elektryczne, zapachowe, dźwiękowe, wibracyjne. W każdym przypadku zasada działania jest ta sama: kiedy pies szczeka, obroża wydziela nieprzyjemny dla niego implus: drganie, zapach czy dźwięk. Na zasadzie warunkowania pies uczy się, że szczekanie wiąże się z nieprzyjemną konsekwencją, a po jakimś czasie przestaje uporczywie szczekać, narażającym tym samym swojego opiekuna na nieprzyjemności.

Jak stosować obroże antyszczekowe?

Jak postępować z obrożą antyszczekową, by trening okazał się skuteczny? W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiedni dobór obroży. Ta zawsze musi być dopasowana do wielkości psa. Nie wolno stosować obroży przeznaczonej dla labradora w przypadku małego psa, takiego jak np. york – ta nie tylko będzie za duża, ale przede wszystkim jej działanie (np. impuls elektryczny) może być zbyt mocne. Ważne również, by pies nosił obrożę przez cały czas, gdyż tylko wtedy połączy szczekanie z nieprzyjemną konsekwencją. W przypadku trudnych psów konieczne może okazać się wypróbowanie kilku rodzajów obroży.