Jak wybrać ubranko dla psa?

ubranka dla psów

Na jesieni, w czasie linienia, psiaki zastępują sierść na taką, która będzie lepiej dostosowana do warunków zimowych. Gruba i gęsta sierść gwarantuje skuteczniejszą ochronę przed chłodem, wodą czy wiatrem. Jednak niektóre z ras posiadają niewiele lub nie mają podszerstka wcale. W związku z tym ich możliwość utrzymania ciepła, gdy przebywają na świeżym powietrzu w chłodne dni jest bardzo ograniczona. 

Które psy powinny nosić ubranko?

Najogólniej rzecz biorąc, psy mniejszych ras oraz te z niewielkim lub żadnym podszerstkiem, a także z krótką sierścią, będą wymagały zimą ochrony przed zimnem w postaci ciepłego ubrania. Taką ochronę powinny mieć również psy, które mają niewielką ilość tkanki tłuszczowej i psy wiekowe, które na ogół mają słabszą termoregulację organizmu.

Jak wybrać ubranko dla psa? 

Wybór ubranek różnego rodzaju dla psów na rynku jest ogromny. Swetry, kurtki, czapki występują w różnych kolorach, w różnych rozmiarach, które mogą pełnić wiele funkcji w zależności od pogody, z którą chcesz je łączyć. Decydując się na zakup odzieży dla psa należy kierować się przede wszystkim jego wygodą – odzież powinna być wygodna w noszeniu,  niekrępująca ruchów i wzroku. Pies powinien być dokładnie zmierzony, aby wybrać najbardziej odpowiedni rozmiar. Ubrania  dla psiaków nie powinny być za małe ani za duże…

Ubranka dla psów muszą być po prostu wygodne. Najlepiej sprawdzą się takie, które możemy bardzo łatwo uprać czy wyczyścić po spacerze (sprawdź te dostępne na https://www.e-sas.pl/ubranka-dla-psow).