Nowe hobby – akwarystyka?

akwarystyka

Ile osób marzy o zwierzątku domowym, a nie może sobie na nie pozwolić? Choć trudno zastąpić psa czy kota, na ratunek przychodzi nam akwarystyka jako pewnego rodzaju zamiennik. Zamiennik i nie tylko, bo tych, którzy od zawsze kochają podwodny świat zamknięty w szklanym pudełku, z pewnością nie brakuje!

Co może nas blokować przed założeniem akwarium?

Największy problem stanowi oczywiście niezbędny do rozpoczęcia zabawy z akwarystyką sprzęt. Co prawda zaopatrzenie się nie tylko w sam zbiornik, ale także grzałki, filtry i lampy może początkowo skutecznie nas odstraszyć. Jednak dla chcącego nic trudnego i jak z każdą nową dla nas dziedziną wiedzy, należy najpierw oswoić się ze słownictwem i tym, do czego dane elementy służą. Nie jest to takie straszne, jak mogłoby się wydawać!

Na pewno wśród niezbędnych elementów wyposażenia znajdą się:

  • zbiornik – akwarium, 
  • grzałka do wody
  • filtr
  • oświetlenie
  • termometr
  • pompa bądź cyrkulator.

W zależności od charakteru i wielkości zbiornika, pojedyncze elementy będą się różnić. 

Co wewnątrz?

Największą frajdę sprawia rzecz jasna zagospodarowanie wnętrza akwarium. Jakie rośliny chcemy w nim umieścić? Jakie rybki? A może także ślimaki lub krewetki? Niemalże nieskończona ilość gatunków, jakie możemy umieścić w zbiorniku daje nam ogromne pole manewru i pozwala spełnić dziecięce marzenia o odrębnym świecie na półce we własnym domu. Akwarystyka, pomimo konieczności regularnego dbania o hodowlę, daje mnóstwo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym.