Jak wybierać dobrze pełnowartościową suchą karmę dla psa?

Jak wybierać dobrze pełnowartościową suchą karmę dla psa

Pies jest najpopularniejszym zwierzęciem domowym. Nietrudno się temu dziwić, jest wierny, przyzwyczaja się do swojego domu i jego mieszkańców. Warto wprowadzić mu zdrowe żywienie, żeby mógł dłużej cieszyć się życiem i dobrym samopoczuciem. Niezwykle często podawana zwierzakowi jest sucha karma dla psów, można ją znaleźć w różnych smakach, ekonomicznych opakowaniach.

Na co zwracać uwagę kupując suchą karmę dla psa?

Od składu produktu zależy, czy może być ona w stałej diecie pupila. Należy pamiętać, że pies potrzebuje tylko tych składników, które pozytywnie będą wpływać na jego życie. Sucha karma dla psów nie powinna zawierać:

  • dużej ilości węglowodanów, na przykład tych pochodzących ze zbóż,
  • konserwantów,
  • barwników,
  • cukru czy soli,
  • warzyw i owoców, roślin, które pies nie trawi dobrze.
sucha karma dla psów

Co musi zawierać dobra sucha karma dla psów?

Nie trzeba wiele, żeby pies był w dobrej kondycji, wystarczy tylko podawać mu codziennie odpowiednią ilość pełnowartościowego mięsa. Sucha karma dla psów musi być produkowana z takich gatunków mięsa jak: kurczak, indyk, jagnięcina, wołowina, królik, gęś, cielęcina. W takiej psiej diecie może pojawić się też ryba, szczególnie tak tłusta z dużą zawartością białka, jak dorsz, karp, tuńczyk. Dobrze przygotowane jedzenie to właściwa zawartość białka, tłuszczy dobrego pochodzenia i niewielka ilość dobrze przyswajalnych węglowodanów, dzięki temu pies uniknie różnych chorób, na przykład otyłości.