Czym wyróżniają się klatki dla ptaków?

Czym wyróżniają się klatki dla ptaków

Znalezienie właściwej klatki dla ptaków warto rozpocząć od zweryfikowania potrzeb konkretnego gatunku ptaka. To właśnie jego rodzaj determinuje wybór klatki, choć istnieją również uniwersalne zasady, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Wygodna i przytulna klatka dla ptaków 

Ptaki hodowane w domach bezwzględnie muszą posiadać własny kąt. Również te ptaki, które swobodnie poruszają się po pomieszczeniach powinny mieć bezpieczną przestrzeń, do której mogą wracać. Z tego powodu klatki dla ptaków powinny być przytulne i wygodne. Ma to szczególnie znaczenie, ponieważ powinno to być miejsce, które jest dla ptaka azylem, a tym samym kojarzy mu się z wodą, jedzeniem, spaniem i pozostałymi czynnościami, które dają mu zadowolenie.

klatki dla ptaków

Wielkość klatki dla ptaków

Wybierając klatkę dla ptaków z https://www.e-sas.pl/klatki-dla-ptakow, należy wziąć pod uwagę istotne jej parametry, w tym przede wszystkim jej wielkość. Mniejsze są odpowiednie dla małych ptaków, dlatego analogicznie duże ptaki powinny mieć proporcjonalnie większy azyl. Nie ma tutaj żadnego znaczenia to, czy ptak pozostaje w niej przez cały czas czy jest wypuszczany na zewnątrz. Warto też uwzględnić miejsce na dodatkowe elementy:

  • poidełko,
  • miejsce na pokarm,
  • szczebelki do wspinania,
  • żerdki, na których ptak może usiąść.

Poza wymiarami klatkami warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana, co wpływa na jej jakość i trwałość, a także dostępność uchwytów.