Czym się kierować wybierając drapaki dla kota?

kot leżący na drapaku dla kotów

Koty to bardzo pomysłowe stworzenia, które potrzebują dużo ruchu, dlatego też dobrze jest im zapewnić miejsce, w którym będą mogły spać oraz drapać pazurkami w takie rzeczy, których nie będzie szkoda, gdy je zniszczy. Świetnym rozwiązaniem są drapaki dla kota, które można wybrać w różnych rozmiarach i kolorach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drapaka dla kota?

Jeśli chcemy wybrać idealny drapak dla naszego kota, to trzeba zwrócić uwagę na:

  • materiał,
  • rozmiar,
  • kolor, 
  • ilość pięter.

Drapaki dla kota mogą mieć różną ilość pięter, wszystko zależy od tego, ile mamy kotów. Dobrze jest zapewnić zwierzakom taki drapak, który będzie idealnie spełniał ich potrzeby. Ważny jest także rozmiar drapaka pod względem siedzisk, które posiada. Materiał powinien być odporny na drapania i zarysowania, przez co mogą takie drapaki dla kota służyć nam wiele sezonów. Dzięki temu, że jest tyle modeli drapaków, to można wybrać go także pod względem koloru tak, by pasował do reszty stylizacji, którą mamy w domu.

drapaki dla kotów

Gdzie można kupić drapaki dla kota?

Takie drapaki dla kota można kupić w różnych sklepach zoologicznych zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, jak na przykład https://www.e-sas.pl/drapaki. Często różne modele drapaków są dostępne w zwykłych marketach na dziale z rzeczami dla zwierząt. Dzięki temu, że są one tak powszechnie dostępne, to nie ma problemu z tym, by wybrać idealny model dla naszego kota. Dobrze jest też, by dany drapak miał także dodatkowe rzeczy takie, jak wiszące zabawki, którymi kot może się bawić w ciągu dnia.

Dlatego też, gdy mamy w domu kota, to taki drapak jest rzeczą niezbędną. Dzięki temu kot nie będzie drapał innych rzeczy oraz mebli, tylko zajmie się drapakiem. Dobrze jest postawić drapak w jednym miejscu tak, by kot miał stałe miejsce.