Klatka dla gryzoni – jak hodować gryzonie?

klatki dla gryzoni

Gryzonie domowe, to zaraz po psach i kotach, kolejne zwierzęta uwielbiane przez człowieka. Chomiki, czy też świnki morskie, są niezwykle urokliwe. Każdy właściciel takiego zwierzaka musi jednak pamiętać o tym, aby zapewnić mu odpowiednie warunki do przeżycia. Co to dokładnie oznacza? Nie tylko chodzi tu o pożywienie, ale również odpowiednie miejsce, gdzie zwierzak będzie mógł zamieszkać na stałe.

Dobra klatka dla malucha

Klatki dla gryzoni dostępne są w różnych sklepach zoologicznych. Decydując się na jej zakup, trzeba wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby małego pupila. Co innego będzie potrzebować świnka morska, a inną klatkę będzie musiał zaadoptować nieco większych gabarytów królik miniaturowy. Ze spokojem – producenci tego typu akcesoriów doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też w sklepach nie zabraknie klatek, które zapewnią gryzoniom odpowiednie warunki do bytowania. Decydując się na zakup klatki, należy wziąć pod uwagą rozmiar zwierzęcia, jak również pręty, a dokładnie ich gęstość rozmieszczenia.

O czym należy pamiętać?

W przypadku małych gryzoni pręty muszą być nieco gęściej rozmieszczone. W innym bowiem wypadku maluch będzie próbował wydostać się na wolność. Z drugiej strony, zajączki nie będą tego aż tak mocno potrzebować, dlatego też można postawić na klatkę z mniejszą ilością prętów. Warto również sprawdzić, czy nie będzie problemu, jeżeli chodzi o montaż poidła dla swojego ulubieńca. Woda powinna znajdować się stale pod jego zasięgiem. Do wyboru są różne poidła, które również powinny zostać wybrane względem, potrzeb gryzonia. W dobrej klatce nie powinno być problemu z jego montażem.