Jak wybrać obrożę dla małego psa?

obroża antyszczekowa petsafe

Każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem psiego wyposażenia jest obroża. Choć jest to tak oczywiste, wybór wcale nie należy do najprostszych. Przed zakupem należy sprawdzić kilka istotnych parametrów, które sprawią, że nasz pupil będzie nie tylko czuł się w niej wygodnie, ale będzie także bezpieczny.

Jaka powinna być obroża dla małego psa?

Aby wybrać odpowiednią obrożę dla psa, należy wybrać optymalną jej długość. W tym celu należy zmierzyć obwód szyi psa. Oto najważniejsze kryteria dotyczące tego elementu wyposażenia:

  • obwód nie powinien uciskać ani przyduszać
  • zbyt duża spowoduje, że pupil przy gwałtownym szarpnięciu może ją samodzielnie ściągnąć przez głowę.

obroza dla psaJak wybrać odpowiednią obrożę dla małego psa?

Akcesorium dla naszego pupila powinno być dobrze dopasowane. Oprócz mierzenia obwodu jego szyi, należy także manualnie sprawdzić, czy wybrana obroża jest dla niego odpowiednia. Aby się o tym przekonać, należy wsunąć pod nią dwa palce i sprawdzić, czy wyczuwamy w tym miejscu wolną przestrzeń. Nie powinna być zbyt duża, ale zapewniać psu komfort i wygodę. Palce powinny zatem mieścić się swobodnie. Specjaliści wskazują, że obroża dla małego psa powinna mieć szerokość nie większą niż 1-2 centymetry. Takie parametry będą najodpowiedniejsze dla małego czworonoga. Jeśli nie wiemy gdzie kupić dobrą obrożę, polecam sklep internetowy Obroża Elektryczna, oferujący obroże oraz wiele innych akcesoriów dla zwierząt.