Niewidzialna bariera – pastuch bez kabla


W przypadku gdy zwierzak ma w sobie coś z globetrottera z pewnością będzie próbował przekraczać coraz to nowe granice. Lokalizatory GPS to przydatne urządzenia kiedy ucieczka przebiegnie pomyślnie, warto jednak najpierw zapobiegać temu procederowi.

Dobrze wiesz, że nie wolno

Elektryczny pastuch dla psa to urządzenie, którego najważniejsza część schowana jest w obroży pupila. Poza elementem, który impulsami elektrycznymi ma przywoływać uciekiniera do porządku znajduje się także głośnik, który informuje zwierzaka, że próbuje się dostać tam gdzie nie wolno.

Pastuch bez kabla nie ogranicza swobody poruszania się po dozwolonym terenie dzięki czemu jest bardzo prosty w instalacji. Wystarczy wyznaczyć strefę ostrzegawczą oraz zakazaną oraz założyć obrożę.

Bez strachu

Impuls elektryczny jest dostosowany w taki sposób, żeby nie krzywdzić zwierzaka a jedynie być nieprzyjemnym. Nie istnieje zagrożenie, że czworonogowi stanie się krzywda. Elektryczny pastuch dla psa jest rozwiązaniem bezpiecznym.

Zwierzęta lubią chadzać własnymi ścieżkami i odkrywać nowe zakamarki. Nie mają jednak świadomości tego, że może im coś zagrażać. Zarówno ruch miejski jak i nowo napotkani ludzie oraz zwierzęta sprawiają, że psiak może zagubić się i mocno oddalić od domu. Pastuch bez kabla nie sprawi kłopotu pupilowi a jednocześnie sprawi, że będziemy pewni, że nawet jeśli na zapędy do zwiedzania świata, to zatrzyma się zanim podejmie próbę dania dyla. Lepiej zniechęcić czworonoga do niebezpiecznych eskapad niż pozwalać mu się narażać.