Obroża przeciw kleszczom dla psa i kota


Psy uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu, a koty chadzają własnymi ścieżkami. Obecnie, kiedy populacja kleszczy rok rocznie rośnie, nasz pupil może stać się siedliskiem dla tych groźnych pasożytów. Jak najlepiej go przed tym uchronić?

Preparat w sprayu czy obroża przeciw kleszczom?

Spray należy regularnie aplikować. Człowiek jest tylko człowiekiem, więc może zdarzyć się, że zapomni. Chwila nieuwagi i niedostatecznie zabezpieczonemu czworonogowi wkręci się kleszcz. Ponadto koty, szczególnie te niewykastrowane czasami dłużej przebywają poza domem. Wówczas nie można ich popsikać. Obroża przeciwkleszczowa jest więc rozwiązaniem wygodniejszym, które zapewnia stałą ochronę.

Właściwości dobrych produktów

Zakupy warto robić w specjalistycznym sklepie i wybierać markowe artykuły najlepszej jakości. Asortyment w marketach narażony jest na ingerencję konsumentów. Opakowania często bywają rozszczelnione. Wówczas produkty tracą swoje ochronne właściwości.

Obrożę przeciw kleszczom trzeba dopasować do masy zwierzęcia i zmieniać co 6-8 miesięcy. Należy wziąć pod uwagę to, że na początku może wydzielać ona dość silny zapach. Słabnie on jednak z czasem. Najlepiej postawić na produkt wodoodporny. Nie trzeba go będzie zdejmować na czas kąpieli zwierzęcia.