Mata dla psa – wygodna podróż w aucie

mata dla psa

Pies to najprawdziwszy przyjaciel człowieka. Wierny, posłuszny, pożyteczny, przyjacielski. Listę pozytywnych cech tego zwierzęcia można ciągnąć jeszcze długo. Nie zmieni to jednakże faktu, iż posiadanie psa niesie za sobą szereg negatywnych konsekwencji, szczególnie gdy pies ma być także towarzyszem dalszych podróży.

W tym ostatnim przypadku warto wyposażyć samochód w element, który zabezpieczy tapicerkę przed osiadaniem sierści i innych zanieczyszczeń, a zwierzęciu da odpowiedni komfort podróżowania. Mowa oczywiście o macie dla psa, czyli podkładce wykonanej z kilku warstw o odmiennych funkcjach.

mata dla psa

Dobrze wykonana mata dla psa posiada przede wszystkim warstwę izolacyjną, nieprzepuszczającą płynów, znajdującą się od spodu maty. Każdy kierowca wożący ze sobą psa, wie jak wiele problemów może sprawić zwierze, które pozostawiło po sobie plamę moczu w bagażniku bądź na siedzeniu, dlatego warto sprawdzić maty z https://www.obroza-elektryczna.pl/maty-dla-psow/ . Mata z nieprzepuszczalnym podłożem zabezpiecza auto przed takimi zdarzeniami.

Z drugiej jednakże strony mata musi zapewnić dla psa komfort podróżowania. Z tego też względu wierzchnia warstwa powinna być wykonana z materiału, który nie będzie drażnił ciała psa, a jednocześnie pozwoli na łatwe czyszczenie powierzchni z osadzonej na niej sierści. Pomiędzy warstwą wierzchnią a spodnią powinna się również znajdować warstwa zapewniająca odpowiednią miękkość, pozwalająca psu na nawet długotrwałe podróżowanie, bez ryzyka wystąpienia bolesnych odrętwień.